Podwyższony poziom RDW_CV u 7-latka

Witam! Proszę o informację -co oznacza podwyższony poziom RDW_CV (15,7%), PDW (17,5 fl), eozynofile -0,84 tys/ul, eozynofile- 11,6 %. Pozostałe oznaczenia w morfologii krwi prawidłowe. Badanie dot. 7 letniego dziecka. Pozdrawiam Iwona

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku istotną nieprawidłowość stanowi podwyższenie poziomu eozynofili. Taki stan najczęściej jest wynikiem chorób pasożytniczych lub alergicznych. Przede wszystkim należy zatem zinterpretować wynik w oparciu o dane kliniczne. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.