Podwyższone eozynocyty przy chorobie Hashimoto

Witam, Ostatnio robilam sobie morfologie i wyszly mi podwyzszone eozynocyty - 0.84 (norma do 0.40 ) i % - 9.9 ( normamniej niz 7)...Poza tym boi mnie brzuch. Bylam u gastrologa, ktory kazal zrobic badanie na pasozyty...Wyszly ujemne. Mam tez Hashimotto - biore Eutyrox. Robilam tez testy na alergie, ktore wyszly ujemne... Nie wiem, czy mam sie tym przejmowac i do jakiego lekarza pojsc...? Badanie powtorzylam po 2 tygodniach i eozynocyty wzrosly procentowo o 1 %. Pozdrawiam, Magda

Sylwester Kłos Dietetyk, Gdańsk

Witam serdecznie,

ból brzucha jest związany z niewłaściwym pokarmem oraz prawdopodobnie niewłaściwym trawieniem, więc tym należałoby się zająć żeby wskazać, które pokarmy są szkodliwe przy chorobie hashimoto. Można wykonać testy na nietolerancje pokarmowe i wtedy wykaże, które, natomiast przy hashimoto często problemami są: jajka, gluten, mleko, rośliny strączkowe.

I w tej sytuacji należy zgłosić się do dietetyka i tu mogę zaprosić do swojej poradni.

Pozdrawiam,
http://sports-med.pl/