Podwyższone erytrocyty u dziecka

Mam ogromną prośbę odebrałam właśnie wyniki badań mojego 8 letniego syna i nie jestem pewna czy te badania są dobre ponieważ ma podwyższony wynik Erytrocytów wynik badania 5.01 norma 3,68-4,92 podwyższony wynik Lym% 58,0 norma 29-48 oraz obniżony wynik Rdw -sd wynik to 33,6 norma to 35,1 - 43,9 pozostałe wyniki są w normie Leukocyty wynik 5,5 hemoglobina 13,7 płytki krwi 303. Bardzo proszę o interpretację wyników badań ponieważ nasza Pani pediatra przyjmie nas dopiero w poniedziałek.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Podane nieprawidłowości, jeśli dziecko nie ma niepokojących objawów, nie wydają się mieć znaczenia klinicznego. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem pediatrą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty