Podwyższone LDH u 26-latka

Witam pół roku temu dostałem skierowanie od lekarza o zrobienie sobie kontrolne badanie krwi w nowym roku ponieważ USG nic nie wykryło. Więc dziś zrobiłem i o to wyniki : Biochemia LDH - 238 U/I norma 135-225 Immunodiagnostyka B-hcg <0.100 [ < 2 ] Alfa-fetoproteina AFP 2.69 [0-7] Bardzo mnie martwi podwyższone LDH

Lek. Tomasz Budlewski

Nie napisał Pan z jakiego powodu powyższe badania, czy odczuwa Pan jakieś dolegliwości? Na podstawie tylko badań laboratoryjnych trudno prognozowań Pana stan zdrowia. Jeśli chodzi o LDH to jest ono nieznacznie podniesione, co przy innych wynikach w normie raczej nie powinno Pana martwić, aczkolwiek niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który zlecił te badania. Znając Panahistorie na pewno będzie potrafił więcej powiedzieć.