Podwyższone monocyty oraz zapalenie pochwy

Witam,mam podwyzszone monocyty do 10% w rozmazie.I teraz zaczelam sie denerwowac bo cala reszta badan czyli aso,crp mam w normie.Mam zapalenie pochwy i przyjmuje metronidazol dopochw,czy przez te zapalenie wynik mogl ulec zmianie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wzrost poziomu monocytów może być spowodowany infekcją. Proszę kontynuować terapię. Po zakończeniu leczenia warto powtórzyć badania.