Podwyższone PLT i obniżone NEU

Prosze zinterpretowanie moich wyników badań. Podwyższone PLT 442, obniżone NEU 2,17 i 43,3, podwyższone MONO 9,0 i podwyższone BASO % 1,8. Dodam ze puchną i bolą mnie łydki.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam. Niestety nie ma możliwości interpretacji pojedynczych wyników badań bez przeprowadzenia bezpośredniego badania pacjenta. Proszę bezwzględnie zgłosić się do lekarza poz.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by zinterpretować tylko podane, wybrane parametry morfologii. Konieczna jest ocena pełnego wyniku w oparciu o szczegółowe dane kliniczne. Sugeruję zatem, by skonsultowała się Pani z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.

0
MichaĹ Kurek
57 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Na podstawie samych wyników i to wybiórczych, bez możliwości zbadania pacjenta ciężko postawić diagnozę. Proszę z wynikami udać się do lekarza zlecającego badania.

z poważaniem
Michał Kurek

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy