Podwyższone stężenie cholesterolu całkowitego

O o moje wyniki badań. Badania krwi: WBC 6,3 10^3/μl; LYM 2,6 10^3/μl; MON 0,3 10^3/μl; GRA 3,3 10^3/μl; LYM% 41,4; MON% 5,5; GRA% 53,1; RBC 4,51 10^6/μl; HGB 13,2; HCT 40,7%; MCV 90,2 μm^3; MCH 29,3; MCHC 32,4; RDW 12,4%; PLT 325 10^3/μl; MPV 6,3 μm^3 (norma 7-11μm^3 podana przez labolatorium); PCT 0,205%; PDW 16,8%; OB 11 mm po 1h; CREA 0,87 mg/dl; ALAT 31,3 U/l; CHOL 216 mg/dl; HDL-d 59,2 mg/dl; LDL 143 mg/dl; TG 68,3 mg/dl; RF-latex ujemny (ujemny < 8 IU/ml). Badanie moczu: gęstość wz. 1011 g/l; klarowny, jasnożółty o odczynie obojętnym; białko nb; cukier nb; ciała ketonowe nb; urobilinogen w normie; nabłonki płaskie nieliczne; leukocyty 1-2-3; erytrocyty 20-25-30; pojedyncze pasma śluzu; bakterie nieliczne. Dziękuję i pozdrawiam, Wanda R.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik morfologii nie budzi zastrzeżeń. Nieco obniżoną wartością objętości płytki krwi nie należy się przejmować, najważniejsze, że liczba płytek krwi jest prawidłowa.

Jeśli chodzi o pozostałe badania, to uwagę zwraca podwyższone stężenie cholesterolu całkowitego oraz jego frakcji LDL. Na Pani korzyść działa fakt, że stężenie cholesterolu HDL (tzw. "dobrego") jest prawidłowe. Metodą na obniżenie poziomu cholesterolu jest systematyczna aktywność fizyczna oraz odpowiednia dieta (polecam zapoznanie się z artykułem: Dieta kardio).
W badaniu ogólnym moczu zbyt wysoka jest ilość erytrocytów (krwinek czerwonych) w osadzie moczu. Powodem tego stanu może być zanieczyszczenie próbki moczu krwią miesiączkową, ale także kamica układu moczowego, przebyta niedawno infekcja dróg moczowych, nieprawidłowości w układzie krzepnięcia krwi, dlatego wymaga on dalszej diagnostyki.

Pozdrawiam.