Podwyższone TSH i cholesterol a możliwe dolegliwości

Witam, czy mogłabym prosić o interpretację mojego wyniku: -cholesterol całkowity 225 mg/dl -cholesterol HDL 68 mg/dl -cholesterol LDL 147 mg/dl -trójglicerydy 51 mg/dl -TSH 100 mU/l Choruję na niedoczynność tarczycy i obecnie przyjmuję Letrox 175 Czy wysoki poziom TSH ma coś wspólnego z podwyższonym cholesterolem? Beata

Witam,

Ma Pani zbyt wysokie stężenie TSH, co wskazuje na zbyt małą dawkę substytucyjną Letroxu lub nieprawidłowe jego przyjmowanie, bądź pomijanie dawek. Proszę pamiętać, że lek należy przyjmować systematycznie, na czczo, 30-60 min przed posiłkiem i popijać wodą, a nie kawą, która pogarsza przyswajalność tyroksyny. Przy niewyrównanej niedoczynności tarczycy bardzo często współistnieje hiperlipidemia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz