Podwyższone wyniki EO i ASPAT w morfologii

witam robiłam synkowi ma 20 miesięcy morfologie z rozmazem wszystkie wyniki w porządku oprócz EO% wynik 10,3 przy normie 1-4 oraz EOtys\ul 0,82 przy normie 0,04-0,4 co może to oznaczać? podwyższony jest też wynik ASPAT wynosi 48

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podwyższony poziom eozynofili może mieć podłoże alergiczne lub wynikać z infekcji pasożytniczej. Wynik ASPAT jest nieznacznie ponad normę. Niemniej jednak warto rozszerzyć diagnostykę. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego celem dalszej diagnostyki.