Poziom EO 12,0 % po wyjęciu kleszcza

Co może oznaczać EO 12,0 % (norma do 6 ) ,przy wynikach pozostałych parametrów morfologii w normie ?Mam 36 lat ,jestem kobietą ,aktywną fizycznie (biegam ,jeżdżę na rowerze ) .Nigdy nie miałam alergii ,nie mam też żadnych objawów alergicznych .3 tygodnie temu ugryzł mnie kleszcz.Został usunięty przez lekarza na izbie przyjęć .Czy mam mieć powody do niepokoju ? Czym spowodowany jest ten wynik ? Robię badania raz do roku i do tej pory wszystkie były w normie .

Lek. Tomasz Budlewski

Eozynofile sa podwyższone czasem przy chorobach pasożytniczych i alergicznych, prosze poprostu powtórzyc za miesiąc morfologię.