Podwyższony cholesterol, trójglicerydy, otyłość brzuszna i obrzęki a niedoczynność tarczycy

Czy to jest niedoczynność tarczycy ? I jakie mogą być tego przyczyny ? Wyniki: TSH 1,96 (norma 0,27-4,2) FT3 2,47 (2,0-5,0) FT4 10,75 (12,0-22,0) Powtórne badanie: TSH 1,77 FT3 2,43 FT4 10,70. Podwyższony cholesterol, trójglicerydy, blaszki miażdżycowe w aorcie brzusznej, otyłość brzuszna, obrzęki.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

wyniki badań nie wskazują na choroby tarczycy. Badania zinterpretuje Pani lekarz pierwszego kontaktu, wyglada bardziej na zespół metaboliczny, ale diagnozę postawi Pani lekarz.

Pozdrawiam serdecznie