Podwyższony HCT a choroba czerwienica

Od kilku lat mam podwyższony HCT. Ostatni wynik 50,8 a norma 48 Jestem kobietą. Mam 64 lata. Czy to może oznaczać chorobę czerwienicę. Cierpię na zakrzepicę żył powierzchniowych, mam nadciśnienie . RBC w normie. HGB w normie. PLT 242 norma 140-400 MPV 8 norma 4-11, PCT 0,21 norma 0.01-9.99 PDW 11.2 norma 0.1-99.9, MCH w normie MCHC w normie, WBC w normie. Nie mam żadnego świadu, zaburzenia widzenia

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Rozpoznanie czerwienicy prawdziwej przy prawidłowej wartości hemoglobiny jest bardzo mało prawdopodobne. Opisane wyniki nie budzą niepokoju. Proponuję wykonać badanie kontrolne za kilka tygodni. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do lekarza.