Wyniki badania krwi a czerwienica
Witam. Czy przy takich wynikach: WBC 5,55 (4-10), RBC 5,88 (4-5,5), HGB 16,9 (13-17), HCT 48,9 (40-51), PLT 221 (150-400), RDW 38,9 (39-52,3), OB 1 (3-8) mogę podejrzewać czerwienicę? USG wyszło dobrze, wątroba i śledziona niepowiększone. Dodam, że mam zatkaną ciągle jedną dziurkę nosa i krzywy kręgosłup, muszę szukać odpowiedniej pozycji do wzięcia pełnego wdechu. Czeka mnie także badania tętnic szyjnych. Bardzo się boję, że to czerwienica lub nadkrwistość, jak to sprawdzić dokładnie?

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, wyniki nie wskazują na czerwienicę. W rozpoznaniu bierze się pod uwagę oprócz wartości laboratoryjnych badania genetyczne oraz biopsję szpiku. Pozdrawiam