Podwyższony poziom alkoholu w krwi po zażyciu leków

Czy leki mają wpływ na rozkładanie się alkoholu we krwi.? Czy w związku z tym przy badaniu alkomatem może wyjść podwyższony poziom alkoholu. Dzień wcześniej przyjąłem chemię, tam były leki : Doxorubicin 50 mg, Bleomycin15 mg, Vinblastinum 12mg, Dacarbazinum 790 mg, Atossa ponadto Lonquex i Setronom. Czy te leki mogły spowodować, że wykryto u mnie alkohol w wydychanym powietrzu.

Lek. Katarzyna Szymczak

Musiał Pan spożywać wtedy także alkohol, leki same w sobie nie spowodowały podwyższonego poziomu.
Pozdrawiam