Podwyższony poziom APTT a cykl miesiączkowy

Byłam u ginekologa w celu dobrania tabletek antykoncepcyjnych, a ten zlecił mi badania krwi, w których wyszło, że mam podwyższone APTT. Norma jest do 40, a ja mam 42,5. Lekarz powiedział, że najlepiej bym zgłosiła się do hematologa i to wyjaśniła. Ale zastanawiam się czy na ten wynik mogło mieć wpływ to, że badania robiłam w krótkim czasie po zakończeniu miesiączki, która pojawiła się 26.10, a badania robiłam 3.11?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje kierować sie zaleceniami lekarza badajacego. Proponuje także powtórzyć badańie.