Wyniki badań APTT a stosowanie antykoncepcji

Witam, zrobiłam ostatnio badanie krwi, a konkretnie APTT- wyszła mi dolna granica- 26, wcześniej robiłam w marcu przed zaczęciem antykoncepcji hormonalnej(tabletek) i wynosiło 32. Robiąc ostatnie badanie byłam bardzo przeziębiona- czy mogło to wpłynąć na wynik? Czy z tym wynikiem powinnam się martwić?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Na wynik APTT nie ma wpływu stosowanie antykoncepcji.
Badanie warto powtórzyć, gdy będzie Pani całkowicie zdrowa, gdyż infekcje i zażywane leki mogły zaburzyć obraz badania.