Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a APTT

Witam, w związku z tym, że ostatnio rozpoczęłam antykoncepcję hormonalną (novynette) lekarz zlecił mi wykonanie kilku badań. Ich wyniki są następujące : APTT - 26,0 (norma 25,3 - 33,8) INR - 0,98 (norma 0,9 - 1,2) Wskaźnik protrombiny (Quicka) - 102 (norma 70 - 120) Być może jestem przewrażliwiona, ale martwi mnie trochę wynik APTT, który jest blisko dolnej granicy normy. Czy słusznie? Mam 25 lat, obecnie jestem przy czwartej tabletce z trzeciego opakowania.

Magdalena StusiĹska

Wynik APTT jest jak najbardziej prawidłowy, nie ma powodu do zmartwienia.