Podwyższony poziom bilirubiny całkowitej we krwi

Dzień dobry, mam podwyższony poziom bilirubiny całkowitej. Stan na: 29.04.2014 - 42,5 15.03.2014 - 63,1 Lekarz podczas konsultacji sprawę zbagatelizował. Piszę po takim czasie, gdyż ostatnio mój tata miał operacje na usunięcia kamieni żółciowych, nadal jest hospitalizowany (różne powikłania). Zastanawiam się, czy to może być przyczyną senności czy występujących problemów trawiennych. Czy powinienem podjąć jakieś działania?

Jeśli istnieją obciążenia rodzinne dotyczące chorób dróg żółciowych, najlepszą diagnostyka będzie wykonanie badania USG jamy brzusznej. Dalsze postępowanie zależy od jego wyniku.