Podwyższony poziom cukru a stosowanie Acenocumarolu

Mam podniesiony cukier 133 mam 87 lat i puchną mi nogi.Biore Acenocumarol 1 mg dzienie po operacji zastawki.jakie zioła zastosować,żeby zmiejszyc poziom cukru

Dzień dobry,

Poziom cukru >= 126 we krwi rano na czczo (oznaczony we krwi żylnej, a nie włosniczkowej na glukometrze) świadczy o cukrzycy. Ma Pani nieznacznie podwyższony poziom cukru, a więc nie jest to nasilona postać choroby. Warto udać się do diabetologa (konieczne są oznaczenia stężenia cukru we krwi 2 h po posiłkach). Jeśli chodzi o preparaty ziołowe, to może pić Pani Diabetosan lub kupić sobie herbatkę z morwy białej. Działanie tych preparatów jest znacznie słabsze , niż standardowych leków przeciwcukrzycowych, ale niewykluczone, że w Pani przypadku okażą się wystarczająco skuteczne.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz