Wysoki poziom cukru we krwi u 5-latka

Witam !!!Mój syn (5LETNI) dzisiaj miał robiony pomiar cukru we krwi i wynik wyszedł 145 a od 7 dni bierze antybiotyk. Czy to może znaczyć ze może mieć cukrzyce

Witam Panią,

Pierwsze pytanie, czy syn był na czczo, czyli min. 8 h od ostatniego posiłku, a może coś w międzyczasie podjadł?. Jeśli był na czczo, to proszę jak najszybciej powtórzyć oznaczenie glikemii na czczo po raz drugi. Jeśli wyjdzie >=126 to powinna się Pani niezwłocznie udać do diabetologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz