Poziom cukru we krwi u 22-latki

Ostatnio sprawdzałam poziom cukru w krwi. Na domowym urządzeniu wyszło mi 45 mg. Z tego co wiem to bardzo niski poziom. Czy mam zacząć się martwić?

Witam. Jeśli takiemu poziomowi cukru nie towarzyszyły objawy kliniczne w postaci osłabienia, raczej nie ma powodów do niepokoju. Należy jednak oznaczyć poziom glukozy we krwi żylnej, gdyż domowe oznaczenia za pomocą glukometrów bywają zawodne.