Pomiar glukozy we krwi a badanie cukru glukometrem

WITAM Proszę o interpretację wyników wykonanych kilka razy . Badanie na czczo 106 do 115.mg/dl w laboratorium. GLUKOZA NA CZCZO 98mg/dl. po 120min -63. rok temu kilka dni temu glukoza na czczo 111mg/dl po 120 min 68 Badałem również poziom cukru glukometrem (rano 6.00 poziom 82-88mg/dl ale przed samym pomiarem laboratoryjnym (też glukometr) około 8.00 poziom w granicach 98-100mh/dl. Różnica między pomiarami z glukometru a z żyły jest mi znana około 15% Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję artbo.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
"Domowe" glukometry są z reguły mniej dokładne, niż analiza laboratoryjna. Proszę zajrzeć do instrukcji glukometru, gdyż możliwe jest, że posiadane urządzenie wymaga kalibrowania roztworem o znanym stężeniu glukozy co pewien okres czasu.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Należy mieć również na uwadze, że badanie laboratoryjne wykonywane jest z krwi żylnej, a domowe z drobnych naczyń włosowych.
Wpływ na zawyżony poziom cukru może mieć nawet samo dostanie się do punktu pobrań (stres, zdenerwowanie się, kolejki, korek uliczny)