Podwyższony poziom erytrocytów w badaniu krwi u 15-latka

witam mam 15-letniego syna,który miał robioną morfologię ma zawyżone erytrocyty RBC ma 5,05 również ma zawyżone hemoglobiny w erytrocytach MCHC 35,3g EO eozynofilie ma 0,70 EO%EUZOFILIE ma 9,20% syn nie odzywia się dobrze je wiel fast-foodów często nie je śniadania jak i obiadów jak na swój wiek jest niski-160cm 54 kg proszę o określenie co moze byc przyczyną podwyższonych wyników i jakie choroby mogą synowi grozic

Lek. Tomasz Budlewski

Nie podaje Pan/Pani norm powyższych badań i nie można dokładnie określić poziomu wzrostu/spadku powyższych wyników. Proszę udać się z dzieckiem do pediatry, konieczne jest badanie lekarskie. Po łącznym badaniu lekarskim i interpretacji wyników badań dodatkowych będzie można określić odpowiednie postępowanie terapeutyczne.