Podwyższony poziom leukocytów w badaniu moczu

Witam! Proszę, o ile to możliwe, o zdiagnozowanie moich wyników (badania moczu), które wykazują wzrost leukocytów. Ostatni wynik badania z dnia 16 listopada 2011r. wykazał w Hematologii wynik leukocytów 6,7 k/ul, a w analityce ogólnej badania moczu leukocyty 75 leuko/ kul. Od ostatniego badania w 2010r. następuje wzrost leukocytów. Co to są leukocyty i czy istnieje możliwość leczenia bez środków farmakologicznych. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Witam!
Leukocyty są białymi krwinkami, które uczestniczą w procesach zapalnych organizmu. Ich zadaniem jest usuwanie i niszczenie drobnoustrojów, czasami toksyn czy ciał obcych, które wywołują stan zapalny. Zazwyczaj leukocyty w moczu są odpowiedzią na infekcję dróg moczowych i nerek ewentualnie nieinfekcyjne uszkodzenie dróg moczowych. Aby mówić o leczeniu konieczne jest dysponowanie dokładnym wywiadem oraz badaniem fizykalnym i badaniami dodatkowymi. Jedyne co można teraz powiedzieć to ogólne zalecenie: w przypadku potwierdzenia infekcji układu moczowego konieczne jest zastosowanie antybiotyków. Proponuję skonsultować problem z nefrologiem w celu dobrania odpowiedniego leczenia. Niestety w tej chwili nie można ocenić jaka jest dokładna przyczyna leukocyturii. Pozdrawiam serdecznie!