Leukocyty i bakterie w moczu. Czy coś mi jest?

Robiłam ostatnio badania moczu, wyniki wyszły następujące: -osad w moczu - A; -nabłonek płaski nieliczne; - leukocyty 5-10; -bakterie liczne. Czy coś mi jest?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W podanym przez Panią badaniu ogólnym moczu zwraca uwagę  leukocyturia - zwiększone wydalnie leukocytów oraz duża ilość bakterii w osadzie moczu. Nieprawidłowości te mogą świadczyć o infekcji dróg moczowych. Jeżeli nie występują typowe objawy zakażenia takie jak: dolegliwości bólowe brzucha, pieczenie cewki przy oddawaniu moczu, gorączka lub stan podgorączkowy, nie ma Pani powodu do niepokoju. Można ewentualnie za kilka tygodni wykonać powtórne badanie moczu.