Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leukocyty w moczu czy to coś groźnego?

Córka ma zdwojenie układu moczowego i od wykonania cystografi w jej moczu pojawia się 20 leukocytów. Proszę o pomoc. Co to może znaczyć, czy to jest groźne?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Obecność podwyższonej liczby leukocytów w moczu, czyli leukocyturia może świadczyć o obecności stanu zapalnego w układzie moczowym. Jego etiologia może być infekcyjna bądź nie. Dla wyjaśnienia konieczne jest zebranie pełnego wywiadu, w którym lekarz poweźmie informacje na temat ogólnego stanu zdrowia córki obecnie oraz w przeszłości. Istotne jest również, kiedy wykonywana była cystografia, by wyjaśnić, czy zmiany mogą mieć jakiś zwiazek z badaniem. Konieczne jest również badanie fizykalne oraz ocena pełnego wyniku badania ogólnego moczu. Doradzam zatem wizytę u pediatry.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy