Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysoki poziom leukocytów w moczu podczas ciąży - co oznacza?

Witam serdecznie, mam 28 lat i jestem w 25 tyg. ciąży, ciążę od samego początku prowadzę w Anglii. Od jakiś dwóch tyg. mój mocz ma mętną barwę i nieprzyjemny zapach. Po badaniu moczu okazało się, że mam wysoki poziom leukocytów. Położna uspokajała mnie, mówiąc, że dopóki w moczu nie ma białka, nie ma się czym martwić. Czy ma rację? Co oznacza wysoki poziom leukocytów w moczu? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry!

Dopuszczalna liczba leukocytów w moczu ciężarnych to 1-5 w polu widzenia. Jeżeli ich liczba wzrasta, może to świadczyć o infekcji układu moczowego. Warto w takiej sytuacji pobrać wymaz z szyjki macicy i posiew moczu, by sprawdzić, czy mamy do czynienia z infekcją bakteryjną.

Jeżeli posiewy będą dodatnie, wtedy niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy