Wysoki poziom leukocytów w moczu podczas ciąży - co oznacza?

Witam serdecznie, mam 28 lat i jestem w 25 tyg. ciąży, ciążę od samego początku prowadzę w Anglii. Od jakiś dwóch tyg. mój mocz ma mętną barwę i nieprzyjemny zapach. Po badaniu moczu okazało się, że mam wysoki poziom leukocytów. Położna uspokajała mnie, mówiąc, że dopóki w moczu nie ma białka, nie ma się czym martwić. Czy ma rację? Co oznacza wysoki poziom leukocytów w moczu? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Dopuszczalna liczba leukocytów w moczu ciężarnych to 1-5 w polu widzenia. Jeżeli ich liczba wzrasta, może to świadczyć o infekcji układu moczowego. Warto w takiej sytuacji pobrać wymaz z szyjki macicy i posiew moczu, by sprawdzić, czy mamy do czynienia z infekcją bakteryjną.

Jeżeli posiewy będą dodatnie, wtedy niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam!