Nieliczne leukocyty w moczu

Erytrocyty - 4,24, MCW - 99,4, MCH - 33,6, HDL - 61. Mocz: leukocyty - pozytywnie. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Do oceny morfologii potrzebne jest kilka informacji - przede wszystkim płeć osoby, której to badanie dotyczy. Niestety, nie podał Pan/Pani wartości parametrów takich jak hemoglobina (HGB), leukocyty (WBC), płytki krwi (PLT). Bez nich interpretacja badania nie jest możliwa. Wartość cholesterolu HDL jest prawidłowa - zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W moczu mogą występować pojedyncze leukocyty - ważna jest ich ilość, która określana jest w badaniu osadu moczu.