Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

leukocyty w moczu mogą występować, jednak w niewielkiej ilości. Za normę uznaje się od 1 do 5 leukocytów w polu widzenia. Jeśli jest ich więcej niż 10 w polu widzenia, oznacza to stan chorobowy, który koniecznie trzeba skonsultować z lekarzem.

Podwyższona liczba leukocytów w moczu określana jest jako leukocyturia. Taki stan oznaczać może rozwijającą się infekcję lub stan zapalny. Przyczyną bywa białkomocz, zakażenie układu moczowego, zapalenie pęcherza, kłębuszkowe zapalenie nerek czy grzybica pochwy.

Każda z tych chorób stanowi zagrożenie dla płodu, dlatego tak ważna jest natychmiastowa reakcja i wdrożenie leczenia. Aby tak się stało, niezbędna jest wizyta u ginekologa, który prawdopodobnie zleci wykonanie posiewu moczu, aby ocenić rodzaj bakterii.

Podobne pytanie znajdzie Pani pod poniższym linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leukocyty-w-moczu-podczas-ciazy-co-to-oznacza. Proszę zapoznać się z odpowiedziami specjalistów.

Temat został również poruszony w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/liczba-krwinek-w-moczu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy