Co oznacza powiększona liczba leukocytów w badaniu moczu niemowlaka?

Co oznacza powiększona liczba leukocytów o 5 w badaniu ogólnym moczu niemowlaka? Synek ma powiekszoną miedniczkę, dodam, że niewiele. Pozostałe wyniki w moczu ma dobre.
ponad rok temu

Witam,

Podano zbyt mało informacji. Domyślać się mogę iż wspomniana miedniczka jest miedniczką nerkową - jednak nie można interpretować badań na podstawie domniemań.
Leukocyturia, może wskazywać na stan zapalny, co niejako może mieć związek ze wspomnianą miedniczką nerkową. Na podstawie tak skąpych danych nie można jednak stawiać diagnozy ani nawet hipotez, zwłaszcza w przypadku niemowlęcia, ponadto nie podano jego wieku ani płci, a to kluczowe informacje. Wszelkie nieprawidłowości w badaniach u niemowląt wymagają wizyty u doświadczonego pediatry, który będzie mógł skonfrontować wyniki badań ze stanem dziecka. Badanie fizykalne u takich maluchów ma szczególe znaczenie, gdyż nie jest możliwe uzyskanie informacji ustnej na temat dolegliwości.

Pozdrawiam