Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższony poziom monocytów a stan podgorączkowy

Witam, zrobiłem rozmaz krwi i w wypadku monocytów wyszło przy normie od 3 do 8 aż 11. Czy to może oznaczać coś poważnego? Od jakiegoś czasu mam notoryczny stan podgorączkowy (maksymalnie do 37,2, przeważnie 37 stopni). W morfologii krwi tylko płytek wykazało 135 przy dolnym limicie 140. Proszę o odpowiedź.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Podwyższony poziom monocytów może mieć wiele przyczyn, w tym może być to wynik infekcji bakteryjnej, wirusowej, schorzeń autoimmunologicznych i wielu innych. A propos poziomu płytek, to warto powtórzyć wykonanie morfologii za 4-6 tygodni w celu ponownej oceny ich wartości. Jeśli ponownie poziom płytek będzie poniżej normy wskazana będzie dokładniejsza diagnostyka.
O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badań.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy