Podwyższony poziom płytek krwi u 4-letniego dziecka

Dzień dobry, moja córka ma od ok. 4 lat podwyższony poziom płytek krwi (ok. 600-740). Jakie badania można wykonać, żeby rozpoznać, czy to nadpłytkowość samoistna, czy wtórna, a jeżeli wtórna to jak znaleźć jej przyczynę?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza hematologa dziecięcego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.