Podwyższony poziom prolaktyny u 24-latki

Witam, mam 24 lata. Z powodu zaburzen miesiaczki i bolu piersi gin. zlecil mi zrobienie badan na prolaktyne, Wynik moj jest podwyzszony, wynosi 42ng/ml. 2 miesiace temu mialam wykonane TK głowy angio i nic nie wykazalo. Mam straszne bóle piersi. Jestem po laparoskopii jajnikow. Biore takze tab. antykoncepcyjne na wyregulowanie miesiaczki. O czym moze swiadczyc ten wynik PRL? Gdzie sie udac z tym wynikiem? Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

Nie podała Pani norm dla prolaktyny, gdyż każde laboratorium może mieć inną normę, a także trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że hormon ten ma dobowe wahania stężenia. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem-endokrynologiem.