Podwyższony poziom toksocarozy a swędzenie całego ciała

Witam serdecznie. Od ok. dwóch lat swędzi mnie całe ciało.Drapie się tak jak bym miała świerzb a na ciele nie mam żadnych zmian. Mam też miejsca które swędzą bardzo szczególnie mocno np. pod pachami i pod kolanami a jak wejdę do ciepłej wody w wannie to bym mogła skórę zerwać z siebie tak mocno swędzi. Robiłam wszelkie badania które wykluczyły jakąkolwiek chorobę.Na oddziale dermatologicznym wykryto u mnie podwyższony poziom toksocarozy 53. Czy to może byc przyczyna świądu?Zentel nie pomógł.

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe, ponieważ parazytozy powodują odpowiedź odpornościową mediowaną przez eozynofile, które mogą powodować nadmierny świąd. Aby udzielić jednoznacznej odpowiedzi potrzebowałbym mieć możliwość przeprowadzenia badania i oceny badań dodatkowych.