Pogorszenie nastroju w 31. tygodniu ciąży

Jestem w 31 tygodniu ciazy i zauwazylam u siebie pogorszenie nastroju, ogolnie czasem nawet nie chce mi sie wstawac z lozka czy to normalne?

Dzień dobry!

Polecam konsultację z psychologiem-psychoterapeutą, aby przeanalizować możliwe przyczyny obniżenia nastroju, a także - co może im sprzyjać, a co będzie dla Pani pomocne.
Ciąża jest wyjątkowym okresem w życiu kobiety, źródłem szczęścia i radości, ale także stresu i dużym wyzwaniem. Wsparcie psychoterapeutyczne w tym okresie dla wielu kobiet okazuje się bardzo cenne.

Pozdrawiam!

Może to być wynikiem zarówno zmian hormonalnych, jak i zbliżającego się terminu rozwiązania, a tym samym także zmian w myśleniu o sobie, przygotowywaniu się do podjęcia roli mamy, lęku przed nieporadzeniem sobie itp. Na początek zachęcam do kontaktu z innymi młodymi mamami (wśród rodziny lub przyjaciół)- będzie Pani mogła uzyskać wsparcie, dowiedzieć się o sposobach poradzenia sobie z różnymi dolegliwościami, obniżenia lęku itp. Gdyby stan się pogarszał lub utrzymywał- warto porozmawiać z psychologiem, który zdiagnozuje i także udzieli wsparcia i porady, a w razie potrzeby skieruje na psychoterapię.

Witam,
Proszę Pani, 31 tydzień to wysoka ciąża, za chwilę będzie Pani rodziła. Może czuć się Pani ociężale i sennie. Na pewno jest Pani pod stałą kontrolą lekarza, więc do niego proszę kierować swoje zapytania. On będzie wiedział więcej o fizjologi ciąży. Myślę że jest Pani zdrową mamą i urodzi Pani piękne, zdrowe dziecko, czego życzę z całego serca.
Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/