Pogrubienie ściany krzywizny większej żołądka
Witam Badanie TK wykazało pogrubienie ściany krzywizny większej żołądka do 30 mm ,bez znamiennego wzmocnienia pokontrastowego .Co to może znaczyć? Dodam że jestem po usunięciu Polypus hyperplasticus 1żołądka wynik Metaplasia intestinalis absenta. 2 j.grubego wynik Ademona tubulare cum dysplasja low grade .Excisio completa.Proszę o interpretacje tych wyników .Czy wynik TK i badania histopatologicznego mają coś wspólnego ze sobą?

MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowny Panie, wynik TK nie wydaje żeby sie wiązał z wynikami histopatologii ale wydaje sie byc wskazaniem do wykonania dalszych badan i konsultacji przez gastroenterologa. Pierwszy wynik jest polipek hiperplastycznym bez cech metaplazji co jest dobrym wynikiem. Drugi wynik natomiast oznacza polipa cewkowego z dysplazja niskiego stopnia co tez jest wynikiem niegroźnym w tym momencie. Obie zmiany powinny byc obserwowane regularnie. Pozdrawiam