Pojawianie się opryszczki i bolesnego węzła chłonnego pod żuchwą

witam, często przed miesiączką wyskakuje mi opryszczka na poliku i jednoczesnie bolący węzeł chłonny pod żuchwą, tym razem wyskoczył także, po paru dniach się wchłonął i pojawil kolejny z boku zuchwy oraz na szyi z boku jeszcze jeden.czy to oznaka walki z bakteriami zwiazanymi z opryszczką? dodam że mialam niedanwo usg węzłów i niby opwiekszaja się od przeziebienia i infekcji ale one się powiekszjaa i wchłaniają nieustannie.jak z tym walczyc na przyszlosc?

Aleksander Ropielewski

Należy pogłębić diagnostykę limfadenopatii aby ustalić jednoznacznie przyczynę Pani dolegliwości. Ponieważ przyczyn może być bardzo wiele bez przeprowadzenia badań dodatkowych trudno jest mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi.