Pojawienie się miesiączek u 57-latki i skierowanie na łyżeczkowanie szyjki macicy

bardzo prosze o pomoc mam 57 lat po roku od ostatniej miesiaczki pojawila sie nastepna w styczniu, pozniej w lutym i w mracu 3 dniowe krwawienia .Endometrium mam 5 i lekarz skierowal mnie na lyzeczkowanie .Nie wiem , co robic bardzo sie boje i czy jest to konieczne?pozdrawiam i prosze o odpowiedz

Każde krwawienie po co najmniej 6 m-cach przerwy jest nieprawidłowe i wymaga diagnostyki i banie jest konieczne . Mozna ew zrobic biopsje aspiracyjną endometrium

Przy takim krwawieniu konieczne jest wyłyżeczkowanie jamy macicy lub wykonanie biopsji aspiracyjnej w celu pobrania materiału do badania H-P.Ten drugi zabieg jest mniej inwazyjny i można go wykonać bez znieczulenia.