Pokrzywka a wynik badania na Helicobacter Pylori

Witam, od lutego cierpię na pokrzywkę-reakcja na zimno. robiłam mnóstwo badań krwi, tarczycy, rtg klatki piersiowej, usg brzucha, obecność pasożytów itd. wczoraj odebrałam wynik na obecność helicobacter pylori i wynik wygląda na dodatni: Helicobacter pylori - p/c IgG (U12) 4,90 U/ml =<0,9 wynik ujemny 0,9-1,1 wynik watpliwy >=1,1wynik dodatni metoda CLIA, aparat IMMULITE 2000 XPi, firma Siemens Lekarz rodzinny uważa że to może być przyczyna pokrzywki. Co teraz?Proszę o poradę. Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Wynik dodatni przeciwciał świadczy o infekcji w przypadku gdy uprzednio nie prowadzono leczenia eradykacyjnego. Jeżeli nie była Pani dotychczas leczona z powodu H. pylori to terapia powinna przynieść poprawę, chociaż nie jest pewne że pokrzywka wynika z zakażenia H. pylori.