Jak interpretować wynik badania Helicobacter pylori i co on oznacza?

Witam, mam pytanie odnośnie wyniku badania na Helicobacter pylori NAZWA BADANIA : Helicobacter pylori - p/c IgG (U12) WYNIK BADANIA : 0,03 TV ZAKRES REFERENCYJNY : <0,75 ujemny ; 0,75-1 wątpliwy ; >=1 dodatni Proszę o pomoc w interpretacji badania

Lek. Tomasz Budlewski

metodami referencyjnymi do stwierdzenia zakażenia helicobanter pylori są gastroskopia z testem ureazowym oraz test oddechowy.