Pola płucne o wzmożonym rysunku naczyniowym

MAM wynik przeswietlenia płuc :pola płucne o wzmożonym rysunku naczyniowym.Aorta wydłużona .Sylwetka serca poszerzona w wymiarze poprzecznym-cechy powiększenia serca lewego.Kąty p-ż wolne

Taki wynik świadczy o przeciążeniu mięśnia serca, a pośrednio w wyniku tego i naczyń płuc zapewne na podłożu przewlekłego nadciśnienia tętniczego. Wynik ten najlepiej skonsultować bezpośrednio z kardiologiem.