Polepszenie stanu zdrowia po domięśniowym zastrzyku z testosteronem

Witam serdecznie! Chciałbym dowiedzieć się po jakim czasie powinienem odczuwać polepszenie stanu zdrowia po domięśniowym zastrzyku z testosteronem. Mam problemy z tarczyca, podwyższonym TSH które zbijam letroxem i jest już w normie na poziomie 2.5. Dodam że mam 20 lat a mój testosteron wynosił 360, 3 dni po zastrzyku 660. Czy dzięki zastrzykom powinno zwiększyć się moje libido i ochota na seks? Obecnie takowej potrzeby nie mam w ogóle.... Po jakim czasie ten testosteron zaczynie działać?

Dzień dobry,

To zależy jaki preparat testosteronu Pan zastosował. Już przy stężeniu testosteronu 660 (testosteron podany domięśniowo działa) powinien Pan poczuć znaczną poprawę. Jeśli nie wzrosło libido, radziłbym oznaczyć sobie poziom etsradiolu i prolaktyny. Jeśli będą za wysokie, wówczas mogą być przyczyną spadku libido i należałoby udać się do endokrynologa. Jeśli bierze Pan jakieś inne (poza wymienionymi powyżej leki), proszę zwrócić uwagę czy nie dają takich objawów ubocznych jak spadek libido. Ważna jest również dobrze zbilansowana dieta i odpowiednia ilość snu.

Pozdrawiam serdecznie,

dr.n.med. Marek Derkacz