Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niski poziom testosteronu u 40-latka

Mam 40 lat i bardzo niski poziom testosteronu ,lekarz endykronolog nie chce podjąć sie leczenia .Twierdzi ze deficyt testosteronu jest spowodowany bezdechem .
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Problemy hormonalne kobiet

Dzień dobry,

Proszę na wszelki wypadek sprawdzić jeszcze stężenie LH oraz PRL we krwi rano na czczo, oznaczyć PSA, wykonać usg jąder i ew. skontaktować się z innym endokrynologiem, który zaleci Panu dalsze postępowanie. Nie pisze Pan jak bardzo niskie jest stężenie testosteronu, ale bezdech senny, tak jak powiedział Panu lekarz może wiązać się ze spadkiem stężenia tego hormonu we krwi. Oczywiście przyczyny mogą być również inne, ale aby to stwierdzić konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu chorobowego oraz zbadanie Pana. Jeśli stężenie testosteronu jest bardzo niskie, to należy zastosować odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy