Polip endometrialny macicy a konieczność usunięcia
W październiku wykryto u mnie polipa endometrialnego macicy 6x2,5mm.Zostałam skierowana na zabieg, ale lekarz przed zabiegiem kazał zrobić jeszcze raz USG czy się nie wchłonął.13stycznia ponowiłam USG i jest nadal.Lekarz wykonujący USG stwierdził żeby nie robić zabiegu gdyż jest on zbyt mały, a powikłania po zabiegowe mogą być groźniejsze niż sam polip.Z kolei lekarz kierujący na zabieg zaleca usunąć polipa.Co robić w takim przypadku?Zabieg mam naznaczony na dniach.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Nie wiem jakie są wymiary polipa oraz jakie sa ew. objawy. W przypadku znacznych dolegliwości warto wykonać zabieg, natomiast przy ich braku nie ma takiej konieczności.