Polipowato uformowane fragmenty błony śluzowej jelita grubego w wyniku badania

cztery polipowato uformowane fragmenty błony słuzowej jelita grubego o srednicy od 1mm do 3mm z obrzekiem oraz naciekiem zapalnym limfocytow,plazmocytow i granulocytow kwasochlonnych w obrebie blaszki własciwej.ponadto w obrebie blaszki wasciwej w dwoch wycinkach obecne sa drobne grudki chłonne,ktore nadaja polipowaty kształt wycinkom.gruczoły nieregularnie rozmieszczone a czesc z nich wykazuje cechy regeneracji.muscularis mucosae pogrubiała.prosze mi powiedziec czy czeka mnie szpital czy nie.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w obecnej sytuacji polipy wymagają przede wszystkim obserwacji i wykonania badań kontrolnych. Jeżeli polipy są powodem krwawienia, to konieczne może się okazać ich usunięcie.
Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza zlecającego badanie.