Polipowaty rozrost gruczołów Brunnera w opisie gastroskopii

Witam ,chciałaby zapytać o rozpoznanie z gastroskopi w blonie sluzowej dwunastnicy obecny polipowaty rozrozst gruczołów Brumera jestem po przeleczeniu antybiotykami bo miałam też helikobacter mineło 2 lat i czuje się dobrze czy powinnam zrobić kontrolną gastroskopie ,czy to może zezłośliwieć?Dziękuje bardzo za odpowiedz,pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Jeżeli jest to hiperplazja gruczołów Brunnera o charakterze rozlanym nie wymaga leczenia, sugeruję jednak wykonanie kontrolnej gastroskopii po upływie 3 at od ostatniego badania.