Połknięcie magnezu przez 7-latkę

Witam,mam7 letnią córkę,która kilka dni temu połknęła kulkę-magnes która była wielkości grochu,przez kilka dni obserwowałam kał i niestety nie wydaliła tego z siebie.Mam pytanie czy magnes ma jakiś wpływ na organizm i czy powinnam udać się do lekarza?dodam,ze nie boli ja brzuch,ani niema żadnych niepokojących objawów.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Magnes nie ma negatywnego wpływu na organizm. Może dziecko wydaliło go ale Pani to przeoczyła. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do swojego pediatry. W razie potrzeby można wykonać zdjęcie radiologiczne jamy brzusznej.