Pomiar ciśnienia tętniczego krwi a bóle w okolicy serca

Witam. Od ok 3 tygodni w miarę regularnie mierze sobie ciśnienie i zawsze jest ono w granicy 110/80 110/70 przysłuchuje sie rownież biciu serca (posiadam stetoskop) rownież wydaje mi sie ze jest wszystko ok. Ale odczuwam rożne pobolewania w okolicy serca, czy to możliwe ze z moim sercem jest cos nie tak? Czy moze to jednak nerwica? Mam ostatnio bardzo duzo stresów a jak tylko cos mnie zaboli to wpadam w panikę boje sie ze to zawał i boje sie o własne zycie.

Jeśli lekarz wykluczył zaburzenia na te kardiologicznym, oznacza to emocjonalne, nerwicowe pochodzenie objawów (które są dość charakterystyczne dla tego zaburzenia). Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa i podjęcia psychoterapii.