Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pomiar ciśnienia tętniczego krwi a bóle w okolicy serca

Witam. Od ok 3 tygodni w miarę regularnie mierze sobie ciśnienie i zawsze jest ono w granicy 110/80 110/70 przysłuchuje sie rownież biciu serca (posiadam stetoskop) rownież wydaje mi sie ze jest wszystko ok. Ale odczuwam rożne pobolewania w okolicy serca, czy to możliwe ze z moim sercem jest cos nie tak? Czy moze to jednak nerwica? Mam ostatnio bardzo duzo stresów a jak tylko cos mnie zaboli to wpadam w panikę boje sie ze to zawał i boje sie o własne zycie.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Leczenie chorób serca

Omdlenia, kołatanie serca, obrzęki, zasinienie skóry, ból w klatce piersiowej ? to mogą być objawy choroby serca. Jednym z powszechnie występujących schorzeń jest choroba wieńcowa. Prof. Janina Stępińska opowiada o farmakologii w przypadku jej wystąpienia, jako jednym z możliwych działań prowadzących do wyzdrowienia.

Witam serdercznie, jeżeli Pani przeczyta uważnie powyższe linki zrozumie Pani, że prawdopodobnie stres jest przyczyną Pani dolegliwości. Naturalnie może Pani sobie zrobić EKG, który - idę o zakład - nic nie wykaże.

http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf

Pozdrawiam miło

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
0

Jeśli lekarz wykluczył zaburzenia na te kardiologicznym, oznacza to emocjonalne, nerwicowe pochodzenie objawów (które są dość charakterystyczne dla tego zaburzenia). Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa i podjęcia psychoterapii.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy