Zawroty głowy i bóle różnych części ciała

Witam.mialan w zeszlyn roku taki objawy jak zawroty glowy,bole roznych czesci ciala,oslabienie.przeszlo po dwoch mies.(diag.nerwica).bylo pare miesiecy spkoju,latem,wiosna jest super a znów jesienią dopadly mnie te same objawy z tym.ze wiekszy lek,boje sie jestem chora,mimo badan i zapewnień ze,to nerwica.neurolog tez mnie badal i nie widzi nic niepokojacego oproc. Nerwicy. A ja ciagle sie boje,bo czuje sie lepiej ale nie doki nca dobrze. Siedzę i myślę o chorobach,mierze ciagle cisnienie i ciki

Witam serdecznie,
tak to objawy nerwicy lękowej z symptomami somatycznymi spowodawanymi przez stres.

Jeżeli uważnie zastanowi się nad tym co powiedział lekarz -
"nie widzę nic niepojącego oprócz nerwicy"
zrozumie Pani, że neurologa zaniepokoiła właśnie ta nerwica

Niestety w Polsce distres, nerwica, depresja uważane są za niepoważne choroby i osoby cierpiące na nie wolałyby mieć
wrzód żołądka, tężyczkę, ba nawet niedoczynność serca
bo to "prawdziwe choroby" " Ciężkie choroby" za które można by się zabrać przy pomocy skalpela czy leków.

Tymczasem ww zaburzenia psychiczne są dużo niebezpieczniejsze dla pacjenta i trudniejsze do wyleczenia, szczególnie, że leczenie farmakologiczne
niesie ze sobą tyle samo niebezpieczeństw co i ulgi.
Jedyna metoda wyleczenia się to dobra psychoterapia.
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf
Pozdrawiam i życzę pogodnych i zdrowych świąt

Droga Pani, skoro ma Pani wstępną diagnozę to może warto byłoby skonsultować się z psychoterapeutą i ewentualnie podjąć psychoterapię. To metoda leczenia, która mogłaby Pani pomóc zwłaszcza, że jak sama Pani mówi objawy wracają.
Pozdrawiam