Pominięcie dwóch ostatnich tabletek antykoncepcyjnych a możliwość zajścia w ciążę

Witam.Mam 21 lat. Zazywam tabletki antykoncepcyjne od 3,5miesiaca.(3 i pol czwartego opakowania) Moj problem polega na tym ze w trakcie czwartego opakowania tabletek dwuskladnikowych bardzo zle sie czulam i przerwalam zazywanie po zazyciu 15 tabletki. W dzien w ktorym powinnam wziac 17 tabletke uprawilam seks z chlopakiem bez zabezpieczenia -dwie pominiete tabletki 16 i 17(doszlo do wytrysku) czy moge zajsc w ciaze w tej sytuacji?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ odstawiła Pani tabletki, ryzyko ciąży zdecydowanie istnieje. Proszę bowiem pamiętać, że płodność powraca od razu po odstawieniu antykoncepcji. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy - wynik będzie wiarygodny po 14 dniach od stosunku.